Home / Consiliul Local / Componenta Consiliului Local

 

Consilierii sunt obligaţi ca în îndeplinirea mandatului să organizeze periodic întâlniri cu cetăţenii şi să acorde audienţe.

Pentru munca prestată (şedinţele pe comisii, şedinţele de consiliu) consilierii sunt remuneraţi.

Consilierii răspund solidar pentru activitatea Consiliului Local din care fac parte sau, după caz, pentru activitatea desfăşurată în exercitarea mandatului precum şi pentru hotărârile pe care le-au votat.

Consiliul Local Vulcan are in componenta un numar de 15 consilieri, impartiti in trei comisii de specialitate: comisia economica, comisia invatamant-cultura si comisia juridica.

  • Nr.crt. Numele si prenumele Apartenenta politica
    1.  Buzdugan Daniel Partidul Social Democrat (PSD)
    2.  Ene Dorin Partidul National Liberal (PNL)
    3.  Lucaci Ioan-Florin Partidul National Liberal (PNL)
    4.  Marcu Adrian-Ioan Partidul Social Democrat (PSD)
    5.  Mihai Camelia Partidul National Liberal (PNL)
    6.  Morar Maria Partidul National Liberal (PNL)
    7.  Muntean Gheorghe (Gelu) Partidul National Liberal (PNL)
    8.  Muntean Gheorghe (Gigi) Partidul National Liberal (PNL)
    9.  Muntean Stefan-Ionut Partidul Social Democrat (PSD)
    10.  Nicoara Octavian Partidul Social Democrat (PSD)
    11.  Secelean Liviu-Florin Partidul Social Democrat (PSD)
    12. Partidul Miscarea Populara (PMP)
    13.  Sulica Adrian Partidul Social Democrat (PSD)
    14.  Sincan Nicolae Partidul Social Democrat (PSD)
    15.  Vlad Liliana-Niculina Partidul Social Democrat (PSD)
  • Nr.crt. Numele si prenumele Apartenenta politica
    1.  Bodea Florin Partidul National Liberal (PNL)
    2.  Clinciu Ioan Partidul National Taranesc Crestin-Democrat (PNT-CD)
    3.  Coltea Ioan Partidul National Liberal (PNL)
    4.  Davidoiu Gheorghe A.L.D.E.
    5.  Doda Marius-Adrian Partidul Social Democrat (PSD)
    6.  Ene Dorin Partidul National Liberal (PNL)
    7.  Frighenciu Ioan Partidul Social Democrat (PSD)
    8.  Grama Stefan Partidul Social Democrat (PSD)
    9.  Kasper Hans-Otto Partidul National Liberal (PNL)
    10.  Morar Dumitru Partidul National Liberal (PNL)
    11.  Muntean Gheorghe Partidul National Liberal (PNL)
    12. Muntean Gheorghe Gelu Partidul National Liberal (PNL)
    13. Pavel Felicia Partidul Social Democrat (PSD)
    14. Secelean Liviu-Florin Partidul Social Democrat (PSD)
    15. Vlad Liliana-Niculina Partidul Social Democrat (PSD)